Powiększenia wielkoformatowe

Powiększenia na papierze srebrowym

Oferujemy powiększenia cyfrowe na tradycyjnym srebrowym papierze fotograficznym naświetlane na DURST Epsilon Plus.
Naświetlarka DURST Epsilon Plus pracuje na profesjonalnym papierze KODAK Professional Endura Premier, którego powierzchnia może być błyszcząca, jedwabista lub metaliczna.

Jak przygotować pliki:
Zdjęcia powinny być przygotowane w maksymalnej rozdzielczości 254 dpi i w docelowym formacie (np. 70x100 cm / 254 dpi). Minimalna rozdzielczość to 150 dpi.

Odbitki ręczne

Powiększenia kolorowe i czarno-białe wykonujemy ręcznie na powiększalnikach DURST i DEVERE, z użyciem obiektywów Rodenstock, Schneider i Nikkor. Obsługujemy formaty od 35 mm do 10 x 13 cm (4x5 cala), z których możemy wykonać powiększenia o maksymalnych wymiarach 100 x 200 cm w przypadku fotografii kolorowej i 100 x 70 cm w przypadku fotografii czarno-białej.
Kolorowe powiększenia naświetlamy na papierach KODAK Professional Endura Premier i FUJI Color Crystal Archive. Do obróbki stosujemy chemię Kodaka RT w procesorze firmy Kreonite.
Powiększenia (odbitki) czarno-białe wykonujemy na papierach o podłożu barytowym jak również o podłożu polietylenowym (tzw. plastikowym - np. Illford Multigrade IV RC).
Stykówki wykonujemy z filmów 135 mm, 120 mm i 4x5 cala na papierze kolorowym i czarno-białym.

Druk wielkoformatowy

Korzystamy z technologii druku EPSON Ultrachrome HDR na najlepszych papierach i podłożach uznanych firm Ilford, Harman oraz Harman by Hahnemuhle (w tym na trwałych podłożach barytowych) a dzięki sprawnemu softproofingowi pełna kontrola nad obrazem jest możliwa już na poziomie prawidłowo skalibrowanego monitora (EIZO). Dzięki temu możemy zagwarantować efekt końcowy zgodny z oczekiwaniami najbardziej wymagających klientów.